poniedziałek, 21 kwietnia 2008

Anatomia i fizjologia w hatha jodze


Dzisiaj (a właściwie wczoraj- na zegarku w Warszawie dochodzi 1 w nocy :-) odbyło się drugie spotkanie na temat kolan. Tak jak poprzednio - można było poznać skomplikowaną budowę kolana i najczęstsze schorzenia tego stawu a w drugiej części przećwiczyć teorię w praktyce. Obecność osób, które przeszły urazy kolan wzbogaciły spotkanie o "historie przypadków". A przy okazji można było dowiedzieć się m.in. dlaczego fizjoterapeuci nie lubią jogi, kiedy virasana niszczy kolana i który mięsień należy wydłużać w przeprostach kolan.

Następny temat: "Miednica i kręgosłup lędźwiowy", 18 maja, godz. 14.00-17.30 (około), cz. 1 - teoria, cz. 2 -praktyka (prosimy wziąć stroje i maty). Osoby z aktualnym karnetem pracowni (ważnym w maju) - WSTĘP WOLNY, pozostałe osoby - 60 zł płatne przed zajęciami.
Zapraszamy.


PS. A wszystkich obecnych na dotychczasowych spotkaniach prosimy o własne relacje i komentarze. :-)

2 komentarze:

Małga pisze...

Przypuszczam, że sami jesteście zaskoczeni, jak bardzo warsztaty byly nam potrzebne - zainteresowanie olbrzymie. Dziękuemy więc za ten czas niedzielny spędzony na wspólnych naukach. A same zjęcia były bardzo ciekawe (nie przypuszczałam, że przez dwie godziny moża słuchac teorii o kolanie, nie będąc studentem medycyny!). Ciekawe ale trudne. Skupiając całą swoją uwagę na kolanie można pewnie powtórzyć pokazane nam sposoby, ale co z cała resztą???? wszystko już wypracowane wcześniej bierze w łeb... Bo w małej głowie początkującego jogina w głowie się to nie miesci, jak te wszytskie ruchy połaczyć. Wygląda na to, że ładnych kilka lat pracy przed nami :) I kilka kolejnych warsztatów do douczenia...

Rafał Gadomski pisze...

Witajcie! Serdecznie polecam najnowszą pozycję wydawniczą dotyczącą związków pomiędzy hatha jogą i anatomią człowieka "Anatomia Hatha Jogi" H. Davida Coultera - www.hatha.pl .